Офіційний сайт Кам'янсько-Дніпровської районної ради

Фонд соціального страхування від нещасних випадків

Проведемо весняно – польові роботи без травм!

Зважаючи на те, що одним з лідерів серед кількості нещасних випадків на виробництві є аграрний сектор економіки України , поговоримо про правила безпечної поведінки при виконанні весняно – польових робіт. Нажаль, не став виключенням у цій сумній статистиці і Кам’янсько – Дніпровський та Великобілозерській райони. Так протягом 2014-2015 років у відділенні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Кам’янсько – Дніпровському районі кожен п’ятий випадок травмування пов’язаний з підприємствами агропромислового сектору.
Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному польові роботи виконуються на значній відстані від виробничої бази. Через це понижується контроль за безпекою працюючих зі сторони керівництва господарства. У цих умовах підвищується особиста відповідальність особи, відповідальної за безпеку проведення робіт.
Характерними недоліками, що стосуються майже всіх підприємств є те, що не всі працюючі зайняті на роботах з підвищеною небезпекою проходять навчання і перевірку знань з охорони праці. Не забезпечено своєчасне проведення інструктажів з питань охорони праці. Відсутні медичні огляди водіїв і трактористів-машиністів. Не контролюються правила внутрішнього розпорядку та маршрутів руху. Працівники не забезпечуються в повному обсязі спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
Під час участі в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці у сільськогосподарських підприємствах було встановлено, що керівництво підприємств недостатньо проводить цю роботу, а в деяких ця робота взагалі не проводиться. На підприємствах, де механізатори забезпечуються спецодягом та засобами індивідуального захисту, всупереч вимогам нормативних актів з охорони праці механізатори не завжди використовують засоби індивідуального захисту, чим самі наражають себе на небезпеку. Досить часто працівники мотивують свою безвідповідальність тим, що в респіраторах працювати спекотно та й незручно. Але жодний з них не замислюється про своє здоров’я, яке таким чином можна пошкодити або одразу, або симптоми захворювання проявляться з часом.
З метою недопущення подібних фактів керівники підприємств та особи, відповідальні за охорону праці, повинні більш жорстко контролювати та присікти випадки безвідповідального ставлення працівників до своєї безпеки. Більшість нещасних випадків на виробництві та професійні захворювання трапляються через особисту необережність і невиконання працівниками елементарних норм охорони праці. Тому закликаємо як працівників, так і роботодавців приділяти особливу увагу при виконанні робіт як самими працівниками, так і їх оточуючими, не допустити на робочих місцях нехтування нормами охорони праці при виконанні весняно-польових робіт.
Вище перелічені заходи не вимагають від керівників сільгосппідприємств значних фінансових, трудових та матеріальних витрат, в той же час сприятимуть збереженню життя і здоров’я працюючих, зменшенню матеріальних та моральних збитків.
Отже, керівникам підприємств та фермерських господарств необхідно вжити відповідних заходів по недопущенню вищевказаних порушень в подальшому, адже з настанням літнього періоду інтенсивність роботи в полі значно збільшується, потребуючи постійної уваги щодо забезпечення безпечної організації праці.

 

Начальник відділення ВД ФССНВ ПЗ України
у Кам’янсько – Дніпровському районі Л. М. Гринцова

Четвер, 10 Березня 2016 15:08 | Переглядів: 1148

Пошук

Консультації міністерства юстиції України