Офіційний сайт Кам'янсько-Дніпровської районної ради

Новини

Стала пам’ять людська обеліском…

Війна…. У цьому страшному слові біль та сум матерів, стогін поранених, сльози сиріт. Це чорна, ганебна сторінка в історії людства. Це події, від яких несвідомо здригається кожна людина. Історія визволення України, як і всієї війни, писалася доблестю, самопожертвою воїнів, талантом полководців, героїзмом простого народу. Сімдесят чотири роки відокремлюють нас від того дня, коли була звільнена наша кам’янська земля від німецьких загарбників. Дата – 7 лютого 1944 стала священною для кожного жителя району. Немає жодної сім’ї, якої б не торкнулося горе Другої світової війни.
Жителі міста Кам’янки-Дніпровської вчора, 7 лютого, колоною рушили до Стели Слави, де розпочався мітинг-реквієм, присвячений 74-й річниці визволення району від німецьких загарбників. Очолили колону міський голова Володимир Антоненко, голова райдержадміністрації Валерій Свєшніков, голова районної ради Геннадій Олененко.
Поклавши квіти і вінки до підніжжя стели, хвилиною мовчання усі присутні вшанували воїнів, що загинули у роки Другої світової війни, тих хто не повернувся до рідної домівки.
Звертаючись до присутніх, очільники міста та району зазначили, що кожного року цього дня, жителі району відзначать цю знаменну дату, вшановуючи тих, хто віддав своє життя за майбутнє. У кожного району є свої пам'ятні дати. Для Кам’янки-Дніпровської це події 7 лютого. Адже наші визволителі загинули, аби зараз ми могли спокійно вчити наших дітей, внуків, правнуків. Ми не маємо права забувати їхній подвиг, адже саме вони вберегли нас від ворога, який зазіхав на ці землі. Пам’ять про тих, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обе-лісками і кому судилося повернутися з неї живим, завжди житиме в віках, – зауважили вони.
Також зі словами вдячності та привітаннями до ветеранів звернулися заступник військового комісара Кам’янсько-Дніпровського районного військового комісаріату Сергій Коба, голова районної ветеранської організації Віктор Семенов та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, протоієрей Олег Чиквашвілі. Вони зауважили, що не зважаючи на те, що понад сімдесят чотири роки відділяє нас від того дня, коли Кам’янсько-Дніпровський район було звільнено від німецьких загарбників, пам’ять про мужній подвиг тих, хто захищав рідну домівку залишається у в віках.
В цей день для всіх звучали історичні екскурси та патріотичні вірші і пісні, які озвучили працівники міського Будинку культури.
Славили тих, кому ми зобов’-язані життям, а наша Вітчизна – своїм існуванням.


НД-інфоПонеділок, 12 Лютого 2018 11:10 | Переглядів: 507

Пошук

Консультації міністерства юстиції України