Офіційний сайт Кам'янсько-Дніпровської районної ради

Календар

« Грудень 2018 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Оголошення

Кам’янсько-Дніпровське бюро правової допомоги Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує щодо безоплатної правової допомоги: питання та відповіді

У чому полягає суть надання безоплатної правової допомоги?
Безоплатна первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з право-вих питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Вторинна безоплатна правова допомога включає захист від обвинувачення; здійснення представ-ництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів проце-суального характеру. Захист прав та представництво інтересів у судах здійснюють адвокати.

Куди потрібно звернутися для того, щоб отримати безоплатну правову допомогу?
Щоб отримати безоплатну правову допомогу необхідно звертатися в Кам’янсько-Дніпровське бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Кам’янська-Діпровська, вул. Щаслива,110 (у будівлі відділу культури і туризму райдержадміністрації)
Хто може скористатися послугами бюро?
Правова допомога адвоката (вторинна правова допомога) у судових справах надається лише тим категоріям осіб, які мають на це право відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» і надали документи, що підтверджують це право. Насамперед, це представники соціально вразливих груп населення: малозабезпечені, пенсіонери, інваліди, малолітні та неповнолітні, ветерани війни та учасники АТО, внутрішньо переміщені особи, біженці, недієздатні особи та особи з обмеженою дієздатністю. Разом з тим за правовою інформацією, консультаціями та отриманням доступу до електронних сервісів Мін’юсту до бюро правової допомоги може звернутися кожен. Безоплатна правова допомога не надається з питань комерційної та підприємницької діяльності, а також юридичним особам.

Які послуги, крім первинної та вторинної правової допомоги, ще можна отримати в бюро правової допомоги?

Доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції
Якщо вам потрібна інформаційна довідка щодо перевірки майнових прав, оперативна інформація про стан розгляду свого запиту до державного органу, відомості із різноманітних реєстрів, які ведуться Міністерством юстиції тощо – фахівці бюро допоможуть усім, хто до них звернеться, скористатися відповідними електронними сервісами Мін’юсту он-лайн. Для цього в бюро є комп’ютери, під’єднані до мережі Інтернет.
Допомога у проведенні правопросвітницьких заходів
Правопросвітницька діяльність бюро полягає у регулярному проведенні інформаційних заходів з правових питань, які хвилюють людей та є актуальними для їхніх громад. Вони можуть відбуватись як за ініціативи фахівців бюро, так і на звернення органів місцевого самоврядування чи органів самоорганізації населення (наприклад, будинкових, вуличних, сільських чи ін. комітетів), громадських формувань, навчальних, соціальних чи культурних закладів, військових частин, інших установ чи організацій. Якщо у громади є потреба в отриманні правових роз’яснень – фахівці бюро допоможуть організувати та провести відповідні інформаційні заходи на території громади.

Хто оплачує послуги бюро?
Працівники бюро не мають права вимагати чи отримувати кошти за свої послуги від клієнтів. Робота бюро правової допомоги оплачується державою, а також може фінансуватися коштом місцевих бюджетів через розробку та впровадження місцевих програм надання безоплатної правової допомоги.

Четвер, 13 Квітня 2017 15:16 | Переглядів: 463

Пошук